PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ IZRAEL I JORDANIA

Termin:  16 – 25 października 2018

Cena:  750USD+1790PLN

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko do Wrocławia, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

Msza św. w Betlejem

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Hebronu: groby patriarchów, Abrahama, Izaaka, Jakuba, przejazd do Herodionu – zwiedzanie twierdzy i grobu Heroda. Przejazd do Jerozolimy zwiedzanie Muzeum Księgi: zwoje Księgi Izajasza i inne, Muzeum Izraela, sanktuarium drzewa Krzyża Jezusa. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy:  Via  Dolorosa (Droga Krzyżowa), bazylika Grobu Pańskiego, Mury Miasta, Ściana Płaczu. Kolacja i nocleg.Msza św. w Bazylice Grobu Pańskiego

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd przez Pustynię Judzką nad Morze Martwe, możliwość kąpieli na plaży En Bokek. Zwiedzanie PN En Gedi, przejazd do grobu Ben Guriona na Pustyni Negew, Przekroczenie granicy i transfer do Jordanii. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Petrze.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Zwiedzanie Petry – wspaniałego, wykutego w skałach miasta starożytnych Nabatejczyków – jeden z siedmiu cudów świata. Przejazd do Madaby gdzie można podziwiać mozaikową mapę Ziemi Świętej z VI wieku. Przejazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Ammanie. Msza św. Góra Nebo

DZIEŃ 6: Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu gdzie można zobaczyć pozostałości starożytnej Filadelfii, następnie zwiedzanie Dżeraszu (Geraza) – miasta z czasów rzymskich. Przekroczenie granicy i przejazd do Galilei. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Nazarecie.

Msza św. w Tyberiadzie, kościół św. Piotra

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Safed – jednego z trzech najbardziej znanych miast żydowskich – miasta kabały, następnie Tel Dan – ruiny  świątyni oraz źródła Jordanu - Banias (Cezarea Filipowa), przejazd na Wzgórza  Golan, a następnie do Magdali – kościół Wypłyń na Głębię. Kolacja i nocleg.

Msza św. w Magdali

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd do Akko – zwiedzanie miasta Krzyżowców, następnie Rosz ha-Nikra – zwiedzanie malowniczych jaskiń, przejazd do Muthraki – Karmel – miejsce składania ofiar przez Eliasza. Kolacja i nocleg.Msza św. w Muthrace

DZIEŃ 9: Śniadanie. Wizyta w  Nazaret Village, International Centre Maria. Źródło Maryji. Przejazd do    Bet She’an zwiedzanie ruin starożytnego Scytopolis,.  Kolacja i nocleg.Msza św. w Centrum Maryjnym

DZIEŃ 10: Śniadanie. do Jaffy – spacer po mieście, przejazd do Emaus (Latrun) – zwiedzanie pozostałości po zamku Krzyżowców oraz Miasta Miniatur. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot do Polski. Transfer do parafii.Msza św. w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obejmuje:

·         Transfer z parafii na/z lotnisko,

·         Przelot samolotem do Izraela,

·         Przejazdy klimatyzowanym Izraelu oraz Jordanii,

·         9 noclegów w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami,

·         9 śniadań i 9 obiadokolacji,

·         Kawa lub herbata do obiadokolacji,

·         Opieka licencjonowanego przewodnika,

·         Opłata wizowa i graniczna,

·         Ubezpieczenie KL, CP, NNW, BP,

·         Składka na UFG 15PLN.

Cena nie obejmuje:

·         Obowiązkowych napiwków, zestawu Audio guide oraz biletów wstępu – 220 USD,

·         Dodatkowych napojów do obiadokolacji.

Dopłata do pokoju jednoosobowego  (250 USD).

Wpłaty na pielgrzymkę:

- 500 PLN w dniu zapisu (najpóźniej do 15.03.2018 r.),

- 1290 PLN do dnia 30.06.2018 r.,

- 750 USD do dnia 20.09.2018 r.

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Kontakt:                                                                     O. Andrzej Soboń SVD

ORBI                                                                                       tel.  504 181 304

ul. 11 Listopada 60-62 lok. 303

43-300 Bielsko-Biała                                                 Ks. Winfried Watoła

Renata Juraszek                                                                     tel 604 409 036

Tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.orbipielgrzymki.pl